بوت کردن یو اس بی

نرم افزار Rufus با نسخه 3.5.1497 به روز رسانی شد

نرم افزار بوت کردن یو اس بی Rufus یک برنامه کاربردی است که به قالب بندی و ایجاد درایوهای فلش USB قابل بوت مانند پن درایوها/ کلیدهای USB، کارت حافظه، و غیره کمک می کند.

نرم افزار بوت کردن یو اس بی می تواند بصورت ویژه در موارد زیر مفید باشد :

  1. شما نیاز به ایجاد رسانه نصب و راه اندازی USB از فایلهای ISO قابل بوت دارید (ویندوز، لینوکس، UEFI، و غیره)
  2. شما نیاز به کار کردن روی یک سیستم دارید که سیستم عامل نصب شده ندارد
  3. شما نیاز به فلش BIOS و یا دیگر سخت افزارها از DOS دارید
  4. شما می خواهید یک نرم افزار سطح پایین را اجرا کنید

علیرغم اندازه کوچکش، نرم افزار بوت کردن یو اس بی Rufus آنچه را که به آن نیاز دارید فراهم می آورد.

سیستم مورد نیاز :

ویندوز XP یا بالاتر، 32 یا 64 بیتی مهم نیست. پس از دانلود، برنامه آماده ی استفاده است. اگر دریابید که شما می توانید روفوس را به زبان خود استفاده کنید، باید واقعاً از مترجمان آن تشکر کنید که این امگان را برای نرم افزار بوت کردن یو اس بس روفوس ایجاد کرده اند.

نکاتی در مورد پشتیبانی DOS:

اگر شما یک درایو قابل بوت DOS ایجاد و از یک صفحه کلید غیر آمریکایی استفاده کنید، Rufus تلاش می کند براساس موقعیت مکانی سیستم شما یک طرح بندی صفحه کلید را انتخاب کند. FreeDOS، که یک انتخاب پیش فرض است،‌ بیش از مایکروسافت داس پیشنهاد می شود، زیرا از طرح بندی های صفحه کلید بیشتری پشتیبانی می کند.

نکاتی در مورد پشتیبانی ISO:

همه نسخه های Rufus از ابتدا امکان ایجاد یک USB قابل بوت از یک تصویر ISO (ایزو) را فراهم می آورند. ایجاد یک تصویر ISO از دیسک های فیزیکی و یا از یک مجموعه ای از فایل ها از طریق استفاده از یک نرم افزار رایت سی دی که بصورت رایگان در دسترس هستند مانند CDBurnerXP و ImgBurn، بسیار آسان است.

نکاتی در مورد پشتیبانی UEFI و GPT:

از نسخه 1.3.2 ، نرم افزار پاکسازی Rufus از UEFI و همچنین GPT برای نصب رسانه پشتیبانی می کند، به این معنی که به شما اجازه می دهد ویندوز 7، ویندوز 8 و لینوکس در حالت تمام EFI نصب کنید ا این حال، برای پشتیبانی کامل UEFI/GPT ویندوز ویستا و یا بالاتر لازم است. به دلیل محدودیت های سیستم عامل، ایجاد درایوهای قابل بوت UEFI را در حالت MBR محدود می کند.

دانـــــلود عمومی

دانـــــلود کاربران مخابرات کرمانشاه

  • 854 بازدید

نوشته های مرتبط

دیدگاه های شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیرنویس فارسی

رادیو نامیا

آپلود سنتر